Łeba i okolica

Łeba, miasto położone na polskim wybrzeżu Bałtyku, urzeka swoją różnorodnością i pięknem naturalnym. Jest to miejsce, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie – od malowniczych plaż po niezwykłe parki rozrywki. Centralnym punktem atrakcji jest Słowiński Park Narodowy z jego słynnymi ruchomymi wydmami, w szczególności Wydmą Łącką, która jest największą ruchomą wydmą w Europie. Wiatr nieustannie przesypuje tutaj góry piasku, tworząc krajobraz, który rokrocznie zmienia swoje oblicze​​.

Jedną z rodzinnych atrakcji jest Łeba Park, oferujący możliwość spotkania z dinozaurami w skali 1:1, minigolfa, Bajkolandię z podróżą do świata bajek w 3D, Zamek Strachów oraz kino 7D. Jest to miejsce, gdzie można spędzić cały dzień na zabawie i odkrywaniu​.

Nie sposób pominąć Łeba Labiryntu – parku rozrywki pełnego różnorodnych atrakcji i zabaw, który zapewni świetną zabawę całym rodzinom. To tu można przejść rozbudowany labirynt, zagrać w szachy XXL czy strzelać z łuku​​.

Plaża w Łebie zaskakuje swoją szerokością i pięknem. Jest to idealne miejsce do relaksu, a specyficzny mikroklimat działający leczniczo dodatkowo umila pobyt. W pobliżu plaży znajduje się także Discovery Park Łeba z licznymi atrakcjami dla dzieci​​.

Łeba to także miejsce o bogatej historii, którą można odkrywać odwiedzając Muzeum Wyrzutni Rakietowych, gdzie prezentowana jest historia niemieckiej i polskiej broni rakietowej z okresu II wojny światowej. To miejsce, które łączy edukację z fascynacją historią​.

Wybierz swoje miejsce wypoczynku!