Kręgi Kamienne w Odrach

W sercu Borów Tucholskich, gdzie lasy skrywają tajemnice sprzed wieków, leży rezerwat przyrody, który oczaruje każdego – Kręgi Kamienne w Odrach. Nazywany polskim Stonehenge, to miejsce jest nie tylko cmentarzyskiem Gotów, ale również krainą legend, magii i niezwykłej przyrody. Archeologiczne zagadki splecione z dziewiczymi krajobrazami tworzą mozaikę, której nie można przegapić.

Znane są tu opowieści o tajemniczych nocnych wizytach, o ludziach przyciąganych magią kamieni i o dawnych ceremoniach, które zdają się jeszcze echo rezonować wśród starożytnych głazów​​. Rezerwat chroni nie tylko te monumentalne kamienne konstrukcje, ale i unikatową faunę i florę, w tym około 100 gatunków porostów, z których wiele to prawdziwe rzadkości na skalę europejską​​. Największe w Polsce kręgi kamienne, wraz z okazałymi kurhanami, przypominające scenerie z fantasy, są świadectwem niezwykłej harmonii między ludzką historią a naturą​​.

Ponadto, rezerwat jest miejscem, gdzie można doświadczyć nie tylko spokoju natury, ale i zderzenia z niesamowitymi opowieściami ludowymi, od legendarnych dziur postrzeganych jako bramy do innego świata, po ezoteryczne teorie o energii miejsc. W tym miejscu każdy krok wiedzie przez historię i tajemnice, czyniąc wizytę niezapomnianą przygodą ​.

Wybierz swoje miejsce wypoczynku!